MOTORTECH: Sorunlu Gaz Motorlarınızı İyileştirin Yorum Yaz

Biyogaz sektörü Türkiye’de son yıllarda önemli oranda büyüdü ve gaz motoru sayıları katlanarak arttı.

 

Biyogaz’ın doğalgaza nazaran daha “zorlu” bir gaz olması, yüksek bakım maliyetlerini getirir. Gaz motorları pahalı ekipmanlardır. Biyogaz motorlarının bazı tesislerde daha 5 yılını doldurmadan büyük maliyetler çıkarması tabi ki motor sahiplerini üzer. Distribütörler? Onlar pek de üzülen tarafta sayılmaz.

 

Peki gaz motoru bakım maliyetlerini düşürmenin yolları ne olabilir? Çözüm Motortech olabilir. Bakım maliyetlerinizi düşürürken daha verimli ve güvenli bir operasyon için işte size 5 Motortech önerisi:

 

  1. Mevcut Kontrol Sisteminizi açık erişimli bir kontrol sistemi ile değiştirin: Çoğu motor distribütörü, gaz motoru sahiplerini kısıtlayıcı bir servis sözleşmesine zorlamak için kapalı kontrol sistemi kullanır. Akıllı ve açık erişimli bir kontrol sistemine geçildiğinde operatör, dizüstü bilgisayarı, telefonu veya tableti aracılığıyla kendi motorunu uzaktan izleyebilir ve kontrol edebilir. Kritik servis ihtiyacında şifre gereksinimi olmaz. Bu sayede motor performansını inceleyebilir, motorunun çalışma parametrelerini kontrol edebilir, biyogaz bileşimine göre ayarlayabilir. Servis ihtiyaçlarında ve arıza tespit ve giderme faaliyetlerinde tek bir firmaya bağımlılığı önler.

 

Ürün detayları için: https://iggnita.com/urun/motortech-all-in-one-jenerator-ve-gaz-motoru-tesisi-kontrol-sistemi

 

 

  1. Esnek bir yakıt mikseri takın: Esnek ve hızlı hareket eden bir gaz mikseri, motorun gaz hacimlerindeki ve bileşimlerindeki çeşitliliğin üstesinden gelmesini sağlar. Bu, özellikle landfill ve biogaz tesisleri için önemlidir. Bu noktada uygulamaya özel tasarlanmış bir gaz mikseri, tesisin gaz bileşimine göre her hammadde tipine uyacak çeşitli akış gövdelerine sahiptir. Bileşim büyük ölçüde değişirse akış gövdesini gerektiği gibi değiştirebilir ve her seferinde mükemmel yakıt karışımı sağlayabilirsiniz.

 

Ürün detayları için: https://iggnita.com/urun/gaz-mikseri-motortech-30-45-200-120dg-xa-mwm-1234-2481-1234-2482/

 

 

  1. Pulse (atım) teknolojisine sahip bir ateşleme kontrol cihazı kullanın: Motorunuz ateşleme aşamasında titriyorsa, kontrol cihazınızı pulse teknolojisi kullanan bir cihazla değiştirmek daha güvenilir ateşleme sağlar ve ekipmanınızın ömrünü uzatır. Bu konuda Motortech tarafından üretilen ve pulse teknolojisi kullanan ateşleme kontrol cihazlarına güvenebilirsiniz. Bu arada bujilerinizi de çok daha uygun maliyetli bujilerle değiştirme imkanına kavuşursunuz.

 

Ürün detayları için: https://iggnita.com/urun/motortech-mic3-serisi-atesleme-kontrolcusu

 

 

 

  1. Akıllı bir vuruntu kontrol sistemine geçin: Vuruntu, genellikle gazın çok erken ateşlendiğini gösterir. Akıllı bir vuruntu kontrol sistemi bunu algılayabilir ve ateşleme noktasını otomatik olarak değiştirebilir. Vuruntu devam ederse motorun yükünü azaltır ve hatta motoru kapatarak büyük motor arızalarının önüne geçer.

 

Ürün detayları için: https://iggnita.com/urun/motortech-detcon-vuruntu-kontrol-sistemi

 

 

  1. Yüksek sıcaklık hız kontrolü belirleyin: Hız kontrolünden sorumlu gaz kelebeği aktüatörü genellikle motorun oldukça sıcak bir parçası olan intercooler’ın yakınında bulunur. Isı kaynağına yakın olması bu bileşenin daha hızlı bozulmasına ve genellikle düşük performans göstermesine veya arızalanmasına sebep olur. Motortech aktüatorleri ısıya karşı çok daha fazla dayanıklıdır.

 

Ürün detayları için:  https://iggnita.com/urun/motortech-entegre-kademe-motorlu-itb-gaz-kelebegi-govdeleri

 

 

Bu “Upgrade”leri bakım duruşlarına denk gelecek şekilde planladığınızda, üretim kaybı yaşamadan, daha güvenilir performans, daha uzun ömürlü bileşenler ve daha yüksek elektrik üretimi elde edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bize ulaşın: www.iggnita.com

Bir cevap yazın