Sıkça Sorulan Sorulan

S.S.S.

Orjinal / Oem / Alternatif Ürün Nedir?

Orjinal Ürün; motor üreticisinin kendi markasının basılı olduğu üründür.

Bazı durumlarda motor üreticisi, başka bir parça üretici markanın parçasını kendi logosu basarak kullanır. İşte bu parçayı Motor Üreticisinin orjinal markası değil de diğer marka basılı olarak satın alırsak buna OEM “Orjinal Equipment Manufacturer" denir. Yani orjinal parça üreticisinin ürettiği parça manasına gelir. Oem Orjinal Parça ile aynıdır.

Alternatif parça ise 2 türlüdür. 3. bir parça üreticisinin veya motor markasının parçası sizin motorunuza uyduğunda bu sizin için alternatif parça olur. Bir başka durum ise çok satılan bir parçayı parça üreticisi daha ucuza mal olacak şekilde üretir ve muadil olarak piyasaya sunar. Bu da alternatif parçadır. Burada dikkat edilmesi gereken alternatif parçanın kalitesi ve ömrüdür.

Özel Bakım Seti Siparişi Nasıl Verebilirim?

Bakım setleri periyodik olarak değiştirilmesi gereken parçaları içerir. Fakat elinizde bir miktar önceden kalmış veya yıpranmamış olduğuna kanaat getirdiğiniz parçalar var ise veya bazı parçalardan daha fazla sayıda satın almak isterseniz optimize edilebilir sepet seçeneklerimizden biri ile satın alma gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bakım setleri içerisindeki ürünlerden bazılarını alternatif veya oem'leri ile değişimini sepet sayfasında düzenleyip hem de maliyeti görebilirsiniz.

Veya son olarak BURADAN motor ve bakım bilgilerinizi bize yazarak size özel hazır sipariş linkinizi isteyebilirsiniz

Sepeti Kaydet ve Paylaş Özelliği Hakkında

Bu özellik sepetinizi kaydedip hesabınızda kayıtlı kalmasını ve sürekli siparişlerinizde tekrar ürün aramayla uğraşmamanız için tasarlanmıştır. Veya isterseniz başka birine veya mail ile hazır siparişinizi kayıt altına alabilir ve tekrar kolaylıkla dönebilirsiniz. Teknik servis iseniz, müşterilerinize bu özelliği kullanarak gereken parçaları listeleyip paylaşabilir ve ödemesini yönlendirebilirsiniz.